• 6. aktivita

• 06.12.2020 20:42
          • „Kolo Krivian“ a „Ulica baví ulicu“
          • Pôsobenie nášho združenia ako aj aktivity miestnej samosprávy sú zamerané na komunitu. Rozhodli sme sa preto participovať na obecných podujatiach. 1. august 2020 – jednoducho fantastická sobota. Kolo Krivian spojilo našich najmenších a ich rodičov do cyklistického pelotónu. Skupinu cyklistov viedlo naprieč ulicami obce hasičské auto, a pre väčšiu radosť detí sme zabezpečili ako sprievodné vozidlo aj sanitku. Následne sa na amfiteátri zabávalo úžasných 60 súťažiacich na podujatí „Ulica baví ulicu“. Spolu s členmi obecnej komisie pre mládež, kultúru, šport, školstvo a informácie sme pre nich pripravili 9 zábavných disciplín. Spomenieme napr. úvodnú disciplínu „Na bujaka“ – inšpirovali sme sa knihou Dzecke hri a zabaviska (Ján Lazorík, 2012) – pri ktorej Krivianci zažili, ako sa niekoľko generácií pred nami hrali deti aj dospelí. Zábava pokračovala disciplínou „Plameniak“, kedy sa zo súťažiacich stali neskutočne oduševnení hasiči. Na záver bežali celé družstvá ozlomkrky s fúrikom, hrabľami, lopatou, či vedrom okolo lavičiek amfiteátra, aby sa dostali do cieľovej rovinky za čo najkratší čas.

Krivianci nášmu združeniu svojím nadšením pre hru a víťazstvo dokázali, že vynaložené úsilie a spolupráca s obcou Krivany na organizácii podobnej aktivity, stojí za to.

Naše poďakovanie patrí p. Jaroslavovi Novotnému, ktorý vyrezal z dreva krásneho bujaka a p. Ľubomírovi Kravcovi za výrobu drevených paličiek pre prvú disciplínu. Na tomto podujatí sme sa mohli prvýkrát pochváliť krásnym transparentom, na výrobe ktorého sa dobrovoľne podieľali ODEVA spol. s r.o. LIPANY, Mgr. Katarína Janošková a p. Miroslav Kuchár. Ďakujeme!
            FOTOGALÉRIA klik