• Vetrík kamarát

Jeseň – ročné obdobie plné úžasných farieb, zberu plodov Zeme, posledných teplých slnečných lúčov. Jeseň je, keď padá lístie. Jeseň je tiež čas bohatý na vietor. A presne vtedy je aj čas na farebné, nápadité a rozmanité šarkany, ktoré vystúpia do výšin a postarajú sa o pestrofarebné divadlo na oblohe.

Ani jeseň 2021 nebola výnimkou v udržiavaní každoročnej tradície púšťania šarkanov v našej škole. Nad hlavami žiakov 1. stupňa sa vznášali šarkany rôznych farieb i veľkostí. Vetrík kamarát snaživo pomáhal a tak všetci s napätím sledovali, ktorý šarkan vyletí najvyššie a ktorý vydrží najdlhšie lietať. Deti sa nabehali, vyšantili do sýtosti a tešili sa šarkanom vo výške.

„Zamotali sa nám šarkany. Bola to zábava“ komentovali tretiačky Valentína a Jasmin.
            „Bolo tam pekne, šarkan mi stále lietal. Veľmi som sa z toho tešila.“ takto opísala udalosť prváčka Marianna Berdisová.

PaedDr. Eva Viktorová