• Pozvali sme ...
     • Pozvali sme ...

     • Pozvali sme si na obed našu super triednu učiteľku...

      Minulý pondelok mali šiestaci v našej školskej jedálni výnimočný obed. Keďže dosiahli v protidrogovom týždni výborné druhé miesto za odmenu získali slávnostný obed s ľubovoľným vyučujúcim. A to samozrejme nebol nik iný ako ich triedna pani učiteľka Karaffová. Šiestaci boli z prekvapenia v jedálni veľmi prekvapení. Všetko bolo prestreté ako v reštaurácii, na stoloch ich čakali drobné darčeky a obed si ako trieda naozaj vychutnali. Veríme, že sa im odmena páčila a že ich to ako triedu ešte viac stmelilo.

                                                                Koordinátor drogovej prevencie Mgr. Mária Zdeneková

    • Divadlo o 100 rokov
     • Divadlo o 100 rokov

     • Prináša radosť, zážitky a emócie
      Slovenské národné divadlo oslavuje túto sezónu 100 rokov. Pri príležitosti svojho okrúhleho jubilea vyhlásilo pre žiakov slovenských škôl kreatívnu súťaž.

      Dôkazom  toho, že na našej škole máme tvorivých a usilovných žiakov je aj ďalší úspech v celoslovenskej súťaži „Divadlo o 100 rokov“, do ktorej sa zapojili  žiaci  1. A a 3. A. Spomedzi množstva prác žiaci 3.A získali špeciálnu cenu Marketingu a vizuálnej komunikácie. Z úspechu našich tretiačikov sa  veľmi  tešíme a prajeme im aj naďalej veľa tvorivých nápadov.              
                                                     S
      rdečne gratulujeme!!!
                                                                                                                   PaedDr. Eva Viktorová

       

    • Mikulášske všeličo
     • Mikulášske všeličo

     • Mikulášske všeličo spojené s burzou hračiek

      Vianoce, najkrajšie sviatky v roku, učarujú nielen deťom, ale všetkým z nás. V tomto predvianočnom čase sa aj deti z I. oddelenia ŠKD pri ZŠ s MŠ v Krivanoch zúčastnili v poradí už siedmeho ročníka podujatia s názvom Mikulášske všeličo spojené s burzou hračiek, ktoré sa konalo 4. decembra 2019 na ZŠ Hviezdoslavova 1 v Lipanoch. Podujatie je určené deťom školských klubov v našom regióne. Cieľom tohto podujatia je stretnúť sa, zabaviť, zasúťažiť a bodkou celého programu je obdarovať sa. Asi mesiac pred podujatím boli deti v školskom klube požiadané o to, aby priniesli z domu hračku, s ktorou sa už nehrajú a iba na ňu sadá prach. Vyzbierané hračky boli súčasťou balíčkov, ktorými boli obdarované všetky zúčastnené družstvá. Organizátorom podujatia ďakujeme a už teraz sa tešíme na budúci rok.

      Mgr. Monika Kuchárová

    • Záchranári ...
     • Záchranári ...

     • Záchranári na lúke, v lese a horskom teréne

      Keď sa príroda mieša do umenia

      „Umenie je ako slnko, ktoré sa tiež nikomu nevtiera. Keď zatiahne závesy a zavriete okenice, tak vám slnko do bytu nelezie, lenže je to vaša chyba, pane, že chcete žiť potme.“ - Ján Werich

      V škole v Krivanoch žiadne deti a veru ani učitelia nechcú zostať a žiť v tme, preto otvárajú okenice možností pre svojich žiakov. Takou možnosťou bola aj súťaž „Ochranárik  čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“.

      Je to výtvarná súťaž , do ktorej sa zapojilo veľa žiakov našej školy. Veľmi nás teší, že sa nám podarilo umiestniť sa na najvyšších priečkach. Práca žiaka tretieho ročníka Maroša Hovanca – pripravovala PaedDr. Katarína Janičová sa umiestnila na 1. mieste v kategórii I. stupeň ZŠ a práca žiaka Štefana Dudu – pripravovala Mgr. Katarína Janošková získala 3. miesto v kategórii II. stupeň ZŠ. Veľmi sa z toho tešíme a gratulujeme.

      Víťazná práca Maroša Hovanca postupuje do národného kola a internetového hlasovania. Sekcia otvorí internetové hlasovanie  13. 01.2020 o 12.00 hod. s ukončením do  24. 01.2020 do 12.00 hod.

      Slávnostné a oficiálne vyhodnotenie národného kola a internetového hlasovania bude 11. 02.2020 v Európsky deň čísla tiesňového volania 112. Tak mu držte palce a hlasujte J

      PaedDr. Katarína Janičová, Mgr. Katarína Janošková